Utile pentru pacienți

GĂRZI
Echipa medicală
Asociații pentru îngrijiri

Drepturi și obligații pacienți
Documente pentru internare
Informații privind externarea
Chestionar de satisfacţie
Programări:
+40 253 410003, int. 112


Contact

Str. Carol Davilla, nr.4, cod poştal 215200, Motru, judeţul Gorj
Telefon:
+40 253 410003
Fax:
+40 253 410078
E-mail:
[email protected]
[email protected]


Sesizari si reclamatii pacient

Vizitatori: 90,185

Ambulatoriu

Din luna aprilie 2008 cabinetele medicale din policlinica au o noua locatie, sunt amplasate la parterul spitalului.

Ambulatoriul este dotat cu următoarele echipamente:

  • ECOGRAF DIGITAL DOPPLER SONOAGE 8000
  • ECOGRAF ESAOTE AU5
  • TENSIOMETRU CU MANOMETRU
  • ELECTROCARDIOGRAF DELTA 60
  • SPIROMETRU SPL 50
  • TENSIOMETRU
  • TENSIOMETRU
  • LUPA KEELER
  • BIOMICROSCOP SYMPHONY 40H
  • PROIECTOR POTEC
  • OFTALMOSCOP PROFESIONAL
  • TONOMETRU PULSAIR
  • AUTOREFRACT - KERATOMETRU
  • TRUSA DE LENTILE ARGUS

Cabinet Medicina Internă

Nume: Catană Ion
Specialitatea: medic primar medicină internă
Program: Marti, Joi: 9:00 – 14:00;
Observaţii: Competenţă în ecografie cardiacă

Nume: Bololoi Vasile Claudiu
Specialitatea: medic specialist medicină internă 
Program: Luni, Miercuri, Vineri: 8:00 – 13:00

Personal de specialitate:

  • PRICOP LIANA DARIA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL

Servicii:

  • EKG
  • ECHOGRAFIE GENERALA
  • ECHOGRAFIE CARDIACA

Cabinet Chirurgie Generală

Nume: Zavate Teodor-Codrin
Specialitatea: medic primar chirurgie generală
Program: Luni, Joi: 8:00 – 13:00

Nume: Cirju Bogdan-Nicolae
Specialitatea: medic specialist chirurgie generală
Program: Marți, Vineri : 8:00 – 13:00

Nume: Neamtu Ecaterina-Camelia
Specialitatea: medic specialist chirurgie generală
Program: Miercuri : 8:00 – 13:00

Personal de specialitate:

  • TRAISTA ELENA - ASISTENT MEDICAL

Servicii:

  • TERAPIA CHIRURGICALA A PANARITIULUI
  • TERAPIA CHIRURGICALA A TUMORILOR
  • TERAPIA CHIRURGICALA A ABCESULUI
  • TERAPIA CHIRURGICALA A SUPURATIILOR POSTOPERATORII
  • TERAPIA CHIRURGICALA A ARSURILOR TERMICE
  • TRATAMENTUL PALGILOR
  • TERAPIA CHIRURGICALA A FURUNCULUI

Cabinet Obstetrică-Ginecologie

Nume: Catană Elena
Specialitatea: medic primar obstetrică-ginecologie
Program: Marți, Joi: 8:00 – 15:00
Observaţii: Competenţă în ecografie

Nume: Ţăţulescu Cristiana
Specialitatea: medic primar obstetrică-ginecologie
Program: Luni : 8:00 – 15:00;

Nume: Geamanu Grigore
Specialitatea: medic primar obstetrică-ginecologie
Program: Vineri: 8:00 – 15:00;

Nume: Khraibani Camelia 
Specialitatea: medic primar obstetrică-ginecologie
Program: Miercuri: 8:00 – 15:00

Personal de specialitate:

  • MUTICA A. NINA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL

Servicii:

  • RECOLTARE CITOTEST PAPANICOLAU

Cabinet Medicina Muncii

Nume: Rosianu Mihail
Specialitatea: medic primar medicina muncii
Program zilnic: luni – vineri: 8:00 – 11:30

Personal de specialitate:

  • ROSIANU M. MIHAIL - MEDIC PRIMAR MEDICINA MUNCII

Cabinet Dermatovenerologie

Nume: Nanau Liliana Nicoleta
Specialitatea: medic specialist dermatovenerologie
Program: Marti: 15:00 – 23:00; Miercuri: 06:00 - 13:00

Personal de specialitate:

  • NANAU LILIANA-NICOLETA - MEDIC SPECIALIST DERMATOLOGIE

Servicii:

  • ELECTROCAUTERIZARE
  • TERAPIA CHIRURGICALA A TUMORILOR MICI, CHISTURI DERMOIDE

Cabinet Oftalmologie

Nume: Pirvanescu Silvia-Vasilica
Specialitatea: medic specialist oftalmologie
Program: Luni – Vineri: 9:00 – 13:00

Personal de specialitate:

  • PIRVANESCU V. SILVIA-VASILICA - MEDIC SPECIALIST OFTALMOLOGIE
  • GHEORGHE TEODORA - MIRELA - ASISTENT MEDICAL

Servicii:

  • BIOMICROSCOPIE, OFTALMOSCOPIE
  • DETERMINAREA REFRACTIEI
  • TONOMETRIE
  • EXTRACTIE DE CORPI STRAINI
  • SUTURA UNEI PLAGI DE PLOAPA
  • INJECTIA SUBCONJUNCTIVALA
  • ADMINISTRAREA TRATAMENTULUI PRIN INJECTAREA PARTILOR MOI
  • TRATAMENTUL CHIRURGICAL AL UNOR AFECTIUNI ALE ANEXELOR GLOBULUI OCULAR.

Cabinet Pediatrie

Nume: Stanciulescu Elena-Corina
Specialitatea: medic specialist pediatru
Program: Luni – Vineri: 9:00 – 13:00

Cabinet Neurologie

Nume: Ivan Daniela
Specialitatea: medic specialist neurolog
Program: Luni – Vineri: 9:00 – 11:00

Cabinet Ortopedie-Traumatologie

Nume: Mogos Adrian
Specialitatea: medic specialist ortopedie-traumatologie
Program: Luni – Vineri: 12:00 – 14:00

Laboratorul de analize medicale, contract cu nr 2SP/PAR cu CASJ Gorj

Nume: Popa Codruta-Lavinia – medic specialist laborator
Cod parafa: D20073
Program zilnic: luni – vineri: 8:00 – 15:00

Personal de specialitate:

  • BENGA I XENIA CARMEN - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • CORNESCU EUGENIA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • CUPA MARIA-RAMONA - BIOLOG SPECIALIST
  • GONCEA LOREDANA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • HOARA I LEONTINA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • PADURARU OANA-RALUCA - ASISTENT MEDICAL
  • PATRAN COSMINA IONELA - CHIMIST SPECIALIST
  • POPA CODRUTA - LAVINIA - MEDIC SPECIALIST LABORATOR
  • RADUT D NICOLAE - CHIMIST PRINCIPAL
  • SANDULESCU ELENA-ADRIANA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL

Dotări:

  • TROMBOTIMER
  • ANALIZOR USR 120
  • CITITOR ELISA
  • ABX PENTRA - 60
  • AUTOANALIZOR A25
  • AUTOANALIZOR A15
  • LINIE ELECTROFOREZA DIAFOREZ
  • AUTOANALIZOR ABX PENTRA XL 80
  • AUTOANALIZOR ABX PENTRA C400
NR. CRT.ANALIZATARIF/LEI
BIOCHIMIE
1.Uree serică8
2.Acid uric seric8
3.Creatinină serică8
4.Calciu seric total8
5.Calciu ionic seric 8
6.Magnezemie8
7.Sideremie10
8.Glicemie8
9.Colesterol seric total8
10.Trigliceride serice8
11.HDL colesterol15
12.LDL colesterol15
13.TGO (AST)8
14.TGP (ALT)8
15.Fosfataza alcalină10
16.Gamma GT10
17.LDH15
18.Bilirubina totală8
19.Bilirubina directa8
20.Proteine totale serice8
21.Sodiu seric15
22.Potasiu seric15
23.Alfa amilaza10
BIOCHIMIE URINARA
24.Sumar urini10
25.Sediment urinar10
HEMATOLOGIE
26.Hemoleucogamra completă15
27.VSH5
IMUNOHEMATOLOGIE
28.Determinare grup sanguin (ABO)10
29.Determinare factor Rh10
COAGULARE
30.Timp coagulare10
31.Timp sângerare10
32.INR (International Normalised Ratio)15
33.Timp de protrombina (Timp Quick ) (TP)15
34.Fibrinogen 10
IMUNOLOGIE, SEROLOGIE-AGLUTINARE, IMUNOCROMATOGRAFIE
35.TSH25
36.FT4 25
37.T335
38.T435
39.VDRL10
40.ASLO10
41.Factor reumatoid10
42.Proteina C reactiva15
43.RPR - Carbon10
44.TPHA20
45.PSA40
46.Ac. anti Helicobacter Pylori25
47.Ac. anti HIV 1/230
48.Ag HBs 35
49.Ac. anti HCV 35
BACTERIOLOGIE
50.Examen spută - cultura (inclusiv antibiograma pentru culturi pozitive)25
51.Urocultura (inclusiv antibiograma pentru culturi pozitive) 15
52.Examen coproparazitologic (3 probe)11
53.Examene secreţii vaginale - examen microscopic nativ15
54.Examene secreţii vaginale - examen microscopic colorat 15
55.Examene secreţii vaginale - cultura (inclusiv antibiograma pentru culturi pozitive) 25
56.Examenul microbiologic al secretiei vaginale si uretrale25
57.- examen microscopic, cultura, identificare bacteriana15
58.Examenul microbiologic al secretiei conjunctivale 25
59.- examen microscopic, cultura, identificare bacteriana15
60.Examenul microbiologic al exsudatului nazal, faringian25
61.- examen microscopic, cultura, identificare bacteriana15
62.Examenul microbiologic al secretiei otice 25
63.- examen microscopic, cultura, identificare bacteriana15
64.Examenul microbiologic al secretiei purulente25
65.- examen microscopic, cultura, identificare bacteriana15
66.Antigen Helicobacter Pylori din materii fecale35
67.Antigen Giardia din materii fecale40

Laboratorul de radiologie şi imagistică, contract cu nr 2SP/PAR cu CASJ Gorj

Program medici:

Medici

LUNI

MARTI

MIERCURI

JOI

VINERI

Dr. SARCINA MADALINA

800 - 1400 – Computer Tomograf

800 - 1400 – Radiologie

800 - 1400 – Computer Tomograf

800 - 1400 – Radiologie

800 - 1400 – Computer Tomograf

Dr. SENDROIU IONELA

1400 - 2000 – Radiologie

800 - 1400 – Computer Tomograf

1400 - 2000 – Radiologie

800 - 1400 – Computer Tomograf

800 - 1400 – Radiologie

Dr. IOVAN RELU

800 - 1400 – Radiologie

1400 - 2000– Radiologie

800 - 1400 – Radiologie

1400 - 2000 – Radiologie

1400 - 2000 – Radiologie


Personal de specialitate:

  • BARBUT D ADRIANA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • COLTATU CLAUDIA CORNELIA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • CORCODEL M MIHAI LORIN - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • EPURE C CONSTANTIN-EUGEN - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • MILCA GIOVANINA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • VUCULESCU MIHAELA-LAVINIA - ASISTENT MEDICAL PRINCIPAL
  • BARBU ARISTICA – ASISTENT MEDICAL
  • DURDAN ALEXANDRA-MANUELA – ASISTENT MEDICAL
  • VLAD CRISTIAN – ASISTENT MEDICAL

Dotări:

  • APARAT RX MERCURY 332
  • APARAT RX TUR D 800
  • SOMATOM PERSPECTIVE – COMPUTER TOMOGRAF, AN FABRICATIE 2016

RADIOLOGIE – IMAGISTICA MEDICALA

NR CRT

DENUMIRE SERVICIU

1.

EX. RADIOLOGIC CRANIAN STANDARD

2.

EX. RADIOLOGIC CRANIAN IN PROTECTIE SINUSURI ANTERIOARE ALE FETEI

3.

EX. RADIOLOGIC PARTI SCHELET IN 2 PLANURI

4.

RADIOGRAFIE DE MEMBRE:

a). BRAT

b). COT

c). ANTEBRAT

d). PUMN

e). MANA

f). SOLD

g). COAPSA

h). GENUNCHI

i). GAMBA

j). GLEZNA

k). PICIOR

l). CALCANEU

5.

EX. RADIOLOGIC ARTICULATII SACRO-ILIACE

6.

EX. RADIOLOGIC CENTURA SCAPULARA

7.

EX. RADIOLOGIC COLOANA VERTEBRALA/SEGMENT

8.

EX. RADIOLOGIC TORACE ANSAMBLU

9.

EX. RADIOLOGIC TORACE OSOS(SAU PARTI) IN MAI MULTE PLANURI

10.

EX. RADIOLOGIC VIZUALIZARE GENERALA A ABDOMENULUI NATIV

11.

EX. RADIOLOGIC TRACT DIGESTIV SUPERIOR CU SUBSTANTA DE CONTRAST

12.

EX. RADIOLOGIC TRACT DIGESTIV PANA LA REGIUNEA ILEO-CECALA CU SUBSTANTA DE CONTRAST

13.

EX. RADIOLOGIC COLON DUBLU CONTRAST


INVESTIGATII DE INALTA PERFORMANTA

NR CRT

DENUMIRE SERVICIU

1.

CT CRANIU NATIV

2.

CT REGIUNE GAT NATIV

3.

CT REGIUNE TORACICA NATIV

4.

CT ABDOMEN NATIV

5.

CT PELVIS NATIV

6.

CT COLOANA VERTEBRALA NATIV

7.

CT MASTOIDA

8.

CT SINUSURI

9.

CT CRANIU NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST

10.

CT REGIUNE GAT NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST

11.

CT REGIUNE TORACICA NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST

12.

CT ABDOMEN NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST ADMINISTRATA

13.

CT PELVIS NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST ADMINISTRATA INTRAVENOS

14.

CT COLOANA VERTEBRALA NATIV SI CU SUBSTANTA DE CONTRAST

15.

URO CT